Türkmənistandakı Azərbaycan Respublikası vətəndaşları Səfirlikdə səsvermə hüquqlarını həyata keçirmişlər
7 fevral 2023-cü ildə Türkmənistan ərazisində daimi yaşayan və ya müvəqqəti olan, yaxud uzunmüddətli ezamiyyətdə olan 18 yaşına çatmış və aktiv seçki hüququna malik Azərbaycan Respublikası vətəndaşları Səfirlikdə yaradılmış 48 nömrəli seçki məntəqəsində yerli vaxtla saat 08:00-dan 19:00-dək səsvermə hüquqlarını həyata keçirmişlər.
Türkmənistanın Ahal (Aşqabad) vilayəti ilə yanaşı, digər vilayətlərdə yaşayan Azərbaycan Respublikası vətəndaşları da səsvermədə fəal iştirak etmişdir.
Seçkilərdə seçicilərin 90 faizindən çoxunun məntəqəyə gələrək iştirak etdiyi məlum olmuşdur.
Seçicilər Türkmənistandakı Səfirliyimizdə ilk dəfə səsvermə üçün yaradılan şəraitə görə məmnun qaldıqlarını bildirmiş və məntəqə seçki komissiyasının işindən razılıqlarını diqqətə çatdırmışlar.

Граждане Азербайджанской Республики, находящиеся в Туркменистане, воспользовались своим правом на участие в выборах, проголосовав в Посольстве
В день выборов, 7 февраля 2023 года, граждане Азербайджанской Республики, достигшие 18 лет и имеющие активное избирательное право, проживающие постоянно или временно в Туркменистане, или находящиеся в длительной командировке, осуществили своё избирательное право на избирательном участке № 48, который был организован в Посольстве. Голосование продолжалось с 08:00 до 19:00 по местному времени.
Кроме того, граждане Азербайджанской Республики, проживающие в различных областях Туркменистана, активно участвовали в выборах, в том числе в области Ахал (г.Ашхабад).
Известно, что более 90 процентов избирателей пришли на избирательный участок и приняли участие в выборах.
Избиратели выразили свое одобрение условий, впервые установленных для голосования в нашем Посольстве в Туркменистане, и согласились с работой участковой избирательной комиссии.