Türkmənistan ərazisində daimi yaşayan və ya müvəqqəti olan, yaxud uzunmüddətli ezamiyyətdə olan 18 yaşını tamamlamış Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının NƏZƏRİNƏ!
7 Fevral 2024-cü il tarixinə təyin olunmuş növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərində iştirak eədəcək Türkmənistanda daimi yaşayan və ya müvəqqəti olan, yaxud uzunmüddətli ezamiyyətdə olan 18 yaşına çatmış Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının seçici siyahısına əlavə olunmaları məqsədilə 29 dekabr 2023-cü il tarixinədək aşağıda qeyd olunmuş əlaqə vasitələri ilə Azərbaycan Respublikasının Türkmənistandakı Səfirliyinə müraciət etmələri xahiş olunur.
Telefon: 48-20-44
Elektron poçt: ashgabat@mission.mfa.gov.az
Müraciət zamanı seçici siyahısına əlavə edilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikası vətəndaşının tam adı (soyadı, adı və ata adı), doğulduğu tarix (il, ay və gün) və yaşadığı ünvan barədə məlumat təqdim olunmalıdır.

ДЛЯ граждан Азербайджанской Республики, достигших 18-летнего возраста, постоянно или временно проживающих на территории Туркменистана или находящихся в долгосрочной командировке!
Для внесения в список избирателей граждан Азербайджанской Республики, достигших 18-летнего возраста, постоянно или временно проживающих в Туркменистане или находящихся в долгосрочной командировке, обратиться в Посольство Азербайджанской Республики в Туркменистане принять участие во внеочередных выборах Президента Азербайджанской Республики, назначенных 7 февраля 2024 года. Гражданам необходимо обратиться до 29 декабря 2023 года в посольству Азербайджанской Республики в Туркменистане  по указанному ниже контакту.
Телефон: 48-20-44
Электронная почта: ashgabat@mission.mfa.gov.az
При подаче заявления должны быть указаны полное имя (фамилия, имя и отчество), дата рождения (год, месяц и число) и адрес проживания гражданина Азербайджанской Республики для включения в список избирателей.