İlham Əliyev Türkmənistanın Baş nazirinin müavinini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev dekabrın 5-də Türkmənistanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Rəşid Meredovu qəbul edib.
Rəşid Meredov Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun və Türkmənistan Parlamenti Xalq Məsləhətinin sədri Qurbanqulu Berdiməhəmmədovun salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı.
Prezident İlham Əliyev salamlara görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Sərdar Berdiməhəmmədova və Qurbanqulu Berdiməhəmmədova çatdırmağı xahiş etdi.
Söhbət zamanı Azərbaycanla Türkmənistan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə, o cümlədən iqtisadi, nəqliyyat, humanitar sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi qeyd olundu. Dövlətimizin başçısının bu il Türkmənistana səfərinin və səfər çərçivəsində Türkmənistan Prezidenti və Türkmənistan Parlamenti Xalq Məsləhətinin sədri ilə keçirdiyi görüşlərin əlaqələrimizin inkişafında rolu vurğulandı.

Ильхам Алиев принял заместителя премьер-министра Туркменистана
5 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял заместителя премьер-министра Туркменистана, министра иностранных дел Рашида Мередова.
Рашид Мередов передал главе нашего государства приветствия Президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова и председателя Халк Маслахаты Парламента страны Гурбангулы Бердымухамедова.
Президент Ильхам Алиев поблагодарил за приветствия, просил передать и его приветствия Сердару Бердымухамедову и Гурбангулы Бердымухамедову.
В ходе беседы было отмечено, что дружественные и братские отношения между Азербайджаном и Туркменистаном успешно развиваются в различных сферах, в том числе экономической, транспортной и гуманитарной. Подчеркнута роль визита главы нашего государства в Туркменистан в этом году и проведенных им в рамках визита встреч с Президентом и председателем Халк Маслахаты Парламента этой страны в развитии двусторонних связей.