Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Aşqabadda Türkiyə Respublikasının Prezidenti ilə görüşü olub
Noyabrın 28-də Aşqabadda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ilə görüşü olub.
Görüşdə iki ölkə arasındakı dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin strateji müttəfiqlik xarakteri daşıdığı bir daha qeyd edildi.
Söhbət zamanı İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində aparılan müzakirələrə toxunuldu, ötən dövr ərzində Türkiyənin təşkilata sədrliyi yüksək qiymətləndirildi.
Eyni zamanda, ölkələrimiz arasında müxtəlif sahələrdə əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi, həmçinin postmünaqişə dövründə Cənubi Qafqazda gedən proseslər və mövcud vəziyyət barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.

Президент Азербайджанской Республики встретился с Президентом Турецкой Республики в Ашхабаде
28 ноября в Ашхабаде состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с Президентом Турецкой Республики Реджепом Тайипом Эрдоганом.
На встрече еще раз было отмечено, что дружественные и братские отношения между двумя странами носят характер стратегического союзничества.
В ходе беседы были затронуты обсуждения, проведенные в рамках Организации экономического сотрудничества, была дана высокая оценка председательству Турции в организации в минувший период.
Кроме того, состоялся обстоятельный обмен мнениями о дальнейшем развитии связей между нашими странами в различных областях, а также процессах, происходящих на Южном Кавказе в постконфликтный период, и нынешней ситуации.