Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Türkmənistan Prezidentinin rəsmi qarşılanma mərasimi olub
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovun rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Türkmənistan Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədovu qarşıladı.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Türkmənistan Prezidentinə raport verdi.
Prezident İlham Əliyev və Prezident Qurbanqulu Berdiməhəmmədov fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdilər.
Türkmənistan Prezidenti Azərbaycan əsgərlərini salamladı.
Türkmənistanın və Azərbaycanın dövlət himnləri səsləndi.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident Qurbanqulu Berdiməhəmmədova, Türkmənistan nümayəndə heyətinin üzvləri Prezident İlham Əliyevə təqdim olundu.

Состоялась церемония официальной встречи Президента Туркменистана, прибывшего с официальным визитом в Азербайджанскую Республику
11 марта состоялась церемония официальной встречи Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова, прибывшего с официальным визитом в Азербайджанскую Республику.
На площади, на которой развевались государственные флаги двух стран, в честь Президента Туркменистана был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретил Президента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова.
Начальник почетного караула отдал рапорт Президенту Туркменистана.
Президент Ильхам Алиев и Президент Гурбангулы Бердымухамедов обошли строй почетного караула.
Президент Туркменистана поприветствовал азербайджанских солдат.
Прозвучали государственные гимны Туркменистана и Азербайджана.
Члены делегации Азербайджана были представлены Президенту Гурбангулы Бердымухамедову, члены делегации Туркменистана – Президенту Ильхаму Алиеву.