Mətbuat şərhi 12 may 2026
Aşqabadda Ticarət və Sənaye Palatasının sərgi mərkəzində “Agro Pack Turkmenistan-2026” adlı beynəlxalq sərginin açılışı olub. Mayın 15-dək davam edəcək sərgidə Türkmənistan şirkətlərilə yanaşı, müxtəlif ölkələrin, o cümlədən Azərbaycan, Türkiyə, Özbəkistan, Çin, ABŞ və Belarusun kənd təsərrüfatı, qida sənayesi, qablaşdırma və agro-sənaye sahələrində fəaliyyət göstərən şirkətləri öz məhsullarını təqdim ediblər.
Forumun əsas məqsədi Türkmənistanda istehsal olunan məhsulların təqdim edilməsi ilə yanaşı, kənd təsərrüfatı, qida sənayesi, qablaşdırma və agro-sənaye sahələrində ixtisaslaşmış yerli və xarici şirkətlər arasında işgüzar əlaqələrin qurulması, habelə gələcək əməkdaşlıq imkanlarının inkişaf etdirilməsi olub.
Sərgidə ölkəmizin “Gozel Seed” və “Rusaroma” şirkətləri “Made in Azerbaijan” brendi adı altında istehsal etdikləri məhsulları təqdim edən stendlərilə iştirak ediblər.
Türkmənistan Nazirlər Kabineti sədrinin müavini Nökərquli Ataquliyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti, Azərbaycan Respublikasının Türkmənistandakı səfiri Qismət Gözəlov və digər təmsilçilər “Gozel Seed” və “Rusaroma” şirkətlərinin stendlərini ziyarət ediblər.

Press release 12 May 2026
The international exhibition titled “Agro Pack Turkmenistan-2026” has opened at the exhibition center of the Chamber of Commerce and Industry in Ashgabat. The exhibition, which will continue until May 15, features companies from Turkmenistan as well as firms from various countries, including Azerbaijan, Türkiye, Uzbekistan, China, the United States, and Belarus, presenting their products in the fields of agriculture, food industry, packaging, and agro-industry.
The main purpose of the forum was not only to showcase products manufactured in Turkmenistan, but also to establish business relations among local and foreign companies specializing in agriculture, food industry, packaging, and agro-industry, as well as to develop future cooperation opportunities.
At the exhibition, Azerbaijan’s companies “Gozel Seed” and “Rusaroma” participated with stands presenting products manufactured under the “Made in Azerbaijan” brand.
The delegation headed by the Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers of Turkmenistan, Nokerguly Atagulyev, along with the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Turkmenistan, Gismet Gozalov, and other representatives, visited the stands of “Gozel Seed” and “Rusaroma” companies.