Səfir Qismət Gözəlov Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədov tərəfindən təltif edilib
Azərbaycan Respublikasının Türkmənistandakı səfiri Qismət Gözəlov Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədov tərəfindən təltif edilmişdir.
Prezident Sərdar Berdiməhəmmədovun 2025-ci il 24 dekabr tarixli 613 nömrəli Sərəncamına əsasən, Qismət Gözəlov “Türkmənistanın Tərəfsizliyinin 30 İllik” yubiley medalı və “Türkmənistanın Daimi Tərəfsizliyinin 30 İllik” xatirə gümüş nişanı ilə təltif olunmuşdur.
25 dekabr 2025-ci ildə Aşqabadda keçirilən “Beynəlxalq Sülh və Etimad İli: Tərəfsiz Türkmənistanın qətiyyətli addımları” adlı konfransda Nazirlər Kabinetinin sədr müavini, xarici işlər naziri Rəşid Meredov medalları Qismət Gözəlova təqdim etmişdir.

Press release 25 December 2025
The Ambassador Gismat Gozalov has been honored with an award by the President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov
The Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Turkmenistan, Gismat Gozalov, has been honored with an award by the President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov.
In accordance with the Order No. 613 of President Serdar Berdimuhamedov dated December 24, 2025, Gismat Gozalov was awarded with Jubilee Medal “30 Years of Neutrality of Turkmenistan” and the Commemorative Silver Badge “30 Years of Permanent Neutrality of Turkmenistan”.
The medal and badge were formally presented to Gismat Gozalov by Mr. Rashid Meredov, Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers and Minister of Foreign Affairs of Turkmenistan at the conference "Year of International Peace and Trust: