Mətbuat şərhi 11 noyabr 2022
İlham Əliyevin Türkmənistan Parlamenti Xalq Məsləhətinin sədri Qurbanqulu Berdiməhəmmədov ilə görüşü olub
Noyabrın 11-də Səmərqənddə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Türkmənistan Parlamenti Xalq Məsləhətinin sədri Qurbanqulu Berdiməhəmmədov ilə görüşü olub.
Görüşdə Qurbanqulu Berdiməhəmmədov Vətən müharibəsində Qələbənin ikinci ildönümü münasibətilə özünün və Türkmənistan Prezidenti Sərdar Berdiməhəmmədovun təbriklərini Prezident İlham Əliyevə çatdırdı.
Dövlətimizin başçısı təbriklərə görə minnətdarlığını bildirdi.
Prezident İlham Əliyev öz növbəsində Qurbanqulu Berdiməhəmmədovu Türk Dünyasının Ali Ordeni ilə təltif olunması münasibətilə təbrik etdi.
Dövlətimizin başçısı qeyd etdi ki, Türkmənistan və Azərbaycan bütün sahələrdə qardaşlıq, dostluq münasibətləri nümunəsi göstərir və bugünkü görüş də əlaqələrimizin inkişafına yaxşı təkan verəcək.
Görüşdə energetika, nəqliyyat, kənd təsərrüfatı sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olundu.

Mətbuat şərhi 11 ноября 2022
Состоялась встреча Ильхама Алиева с председателем Халк Маслахаты Парламента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым
11 ноября в Самарканде состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с председателем Халк Маслахаты Парламента Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
На встрече Гурбангулы Бердымухамедов передал Президенту Ильхаму Алиеву свои поздравления и поздравления Президента Туркменистана Сердара Бердымухамедова по случаю второй годовщины Победы в Отечественной войне.
Глава государства выразил признательность за поздравления.
Президент Ильхам Алиев в свою очередь поздравил Гурбангулы Бердымухамедова по случаю награждения Высшим орденом тюркского мира.
Глава государства отметил, что Туркменистан и Азербайджан показывают пример братских и дружественных отношений во всех областях и сегодняшняя встреча также даст хороший толчок развитию наших связей.
На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества в области энергетики, транспорта, сельского хозяйства.