Heydər Əliyev Fondu ilə Qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara yardım üzrə xeyriyyə Fondu arasında anlaşma memorandumu imzalanıb
Dekabrın 9-da Heydər Əliyev Fondu ilə Qurbanqulu Berdiməhəmmədov adına Qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara yardım üzrə xeyriyyə Fondu arasında anlaşma memorandumu imzalanıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, memorandumu Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Qurbanqulu Berdiməhəmmədov adına Qayğıya ehtiyacı olan uşaqlara yardım üzrə xeyriyyə Fondunun tibb sahəsi üzrə vitse-prezidenti Oğulcahan Atabayeva imzalayıblar.
Qeyd olunub ki, uzunmüddətli və səmərəli əməkdaşlığın təməlini qoyan sənəd, eyni zamanda, müxtəlif sahələrdə gələcək birgə layihələrin həyata keçirilməsinə yönəlib.
Sənədlə təsbit olunmuş hədəflər tərəflərin gələcəkdə birgə səmərəli fəaliyyətinə imkan yaradacaq.
Görüş zamanı sosial və təhsil sahələrində əməkdaşlıq, eyni zamanda, mədəniyyət və incəsənət üzrə layihələrin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Görüşdə Heydər Əliyev Fondunun və IDEA İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə reallaşan MAMA “Ana təbiət” beynəlxalq incəsənət sərgisinin iqlim dəyişiklikləri üzrə mesajı dünyaya yaymaq məqsədilə bir sıra ölkələrdə uğurla sərgiləndiyi diqqətə çatdırılıb.
Hazırda sərginin Türkmənistanda da nümayiş olunması məsələsi üzərində əməkdaşlıq edildiyi bildirilib. Qeyd olunub ki, bu beynəlxalq layihə mədəni mübadilə və ətraf mühitin qorunması mövzusuna diqqət çəkmək üçün vacib bir platforma olacaq.

Press release 09 December 2025
Heydar Aliyev Foundation, Gurbanguly Berdimuhamedov Charitable Foundation for Assistance to Children in Need of Guardianship sign MoU
The Heydar Aliyev Foundation and the Gurbanguly Berdimuhamedov Charitable Foundation for Assistance to Children in Need of Guardianship have signed a Memorandum of Understanding.
The MoU was inked by Leyla Aliyeva, Vice-President of the Heydar Aliyev Foundation, and Vice-President for Medical Activities of the Charitable Foundation, Oguljahan Atabayeva.
The document, which lays the foundation for the long-term and fruitful cooperation, is also aimed at implementing the upcoming joint projects across various areas.
The meeting emphasized the importance of cooperation in the social and educational fields, as well as the projects in culture and art.
During the meeting, it was mentioned that the MAMA Mother Nature international art exhibition, organized by the Heydar Aliyev Foundation and IDEA Public Union, has been successfully exhibited in several countries to spread the message on climate change worldwide.
It was also emphasized that collaboration is currently underway on displaying the exhibition in Turkmenistan. This international project will be a pivotal platform for cultural exchange, as well as drawing attention to environmental protection.