Mətbuat şərhi 13 mart 2026
Azərbaycan Respublikasına səfər etmək istəyən Türkmənistan vətəndaşları üçün “ASAN Viza” portalının türkmən dilində versiyası istifadəyə verilib.
Bildirilir ki, portalın türkmən dilində versiyasının istifadəyə verilməsi elektron viza rəsmiləşdirilməsi prosesini Türkmənistan vətəndaşları üçün daha rahat və əlçatan etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN) və Azərbaycan Respublikasının Türkmənistandakı Səfirliyi tərəfindən həyata keçirilib.
Hazırda Türkmənistan vətəndaşları “ASAN Viza” portalına
https://www.evisa.gov.az/tk/ linki vasitəsilə daxil olaraq elektron viza müraciətlərini digər dillərlə yanaşı, türkmən dilində də edə bilərlər.

A Turkmen-language version of the “ASAN Visa” portal has been launched for citizens of Turkmenistan who wish to travel to the Republic of Azerbaijan.
According to the statement, the launch of the Turkmen-language version of the portal was implemented jointly by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN) and the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Turkmenistan. The initiative aims to make the electronic visa application process more convenient and accessible for Turkmen citizens.
Turkmen citizens can now access the “ASAN Visa” portal via https://www.evisa.gov.az/tk/ and submit their electronic visa applications in Turkmen, alongside other available languages.