AZƏRBAYCAN NÜMAYƏNDƏ HEYƏTİ AŞQABADDA KEÇİRİLƏN MDB ÜZV DÖVLƏTLƏRİNİN DƏMİR YOLU NƏQLİYYATI ŞURASININ İCLASINDA İŞTİRAK EDİB
Aşqabadda Müstəqil Dövlətlər Birliyi (MDB) üzv dövlətlərinin Dəmir Yolu Nəqliyyatı Şurasının 84-cü iclası keçirilib. İclasda MDB ölkələrinin dəmir yolu idarələrinin rəhbərləri, mütəxəssisləri və sahə üzrə ekspertlər iştirak ediblər. Tədbirdə ölkəmizi "Azərbaycan Dəmir Yolları" QSC sədrinin müavini Nicat Quliyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti təmsil edib.
Tədbirdə regionda nəqliyyat sahəsində əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi, qarşılıqlı əlaqələrin gücləndirilməsi və nəqliyyat infrastrukturunun inkişafı istiqamətində müzakirələr aparılıb. Həmçinin qlobal miqyasda dəmir yolu nəqliyyatı ilə bağlı müasir yanaşmalar, yeniliklər və təcrübələr nəzərdən keçirilib.

Press release 14 May 2026
THE AZERBAIJANI DELEGATION PARTICIPATED IN THE MEETING OF THE COUNCIL FOR RAILWAY TRANSPORT OF THE CIS MEMBER STATES HELD IN ASHGABAT
The 84th meeting of the Council for Railway Transport of the member states of the Commonwealth of Independent States (CIS) was held in Ashgabat. Heads of railway administrations, specialists, and industry experts from CIS countries took part in the meeting. Azerbaijan was represented at the event by a delegation led by Nicat Guliyev, Deputy Chairman of "Azərbaycan Dəmir Yolları" CJSC.
During the event, discussions were held on strengthening cooperation in the transport sector across the region, enhancing mutual relations, and developing transport infrastructure. Modern approaches, innovations, and international practices related to railway transport on a global scale were also reviewed.